Руло с телешка кайма, зеленчуци и още нещо…

Най-предпочитаният вид месо, който аз консумирам, това е телешкото – кюфтета, пържоли на фурна, задушено със зеленчуци, телешко варено… Но едно от ястията, които често приготвям у дома е моето Руло ала Рори 🙂

Телешкото месо има много предимства пред свинското, птичето и заешкото месо… Да започнем от високото съдържание на желязо, което осигурява пренос на кислород по цялата  кръвоносна система, който пък достига до всички клетки и мускули. По този начин се предпазваме от умора и отпадналост, или така наречената анемия.

Отличен източник на протеин, фосфор, цинк и витамини от група Б, като се отличава с високи нива на витамин Б12.

Знаете, че белтъчините поддържат нашето тяло здраво, защото те са най-важните елементи за жизнените процеси в него. А особено, когато спортувате активно, организма ви се нуждае от повече протеин, за да възстановява и поправя наранените мускулни влакна след тренировка. Ако не приемате необходимото количество белтъчини, трудно ще поддържате мускулната си маса (особено, ако сте в калориен дефицит).

Цинкът изгражда здрава имунна система, а фосфорът – здрави зъби и нокти 🙂

Телешкото месо е прекрасен избор за всеки, който цели да свали килограми, защото е с умерено съдържание на мазнини и ниско съдържание на калории. На 100 гр. сготвено месо се съдържат около 230 калории; 30 грама белтъчини и 11 грама мазнини.

Мисля, че ви убедих да изпробвате рецептата ми за това сочно руло с телешка кайма…

Да пристъпим към нея!

Продукти за 4 порции:

  • 700 гр. смляно телешко месо (кайма)
  • 4 яйца
  • 1 тиквичка
  • 1 голям морков
  • 1 червена чушка
  • 1 глава стар лук
  • 100 гр. бекон
  • Черен пипер
  • Кимион
  • Кориандър
  • Къри
  • Чесън на прах
  • Магданоз

Почистете и нарежете зеленчуците на ситно. В голяма купа прибавете каймата, нарязаните зеленчуци, 1 яйце и всички подправки. Омесете до получаването на хомогенна смес. Сварете твърдо останалите 3 яйца. Беконът нарежете на лентички.

Върху хартия за печене поставете сместта с каймата и зеленчуците и разстелете равномерно по всички страни, докато се получи лист с дебелина около 1-2 пръста. В средата подредете сварените яйца и бекона. С помощта на хартията за печене, завийте на стегнато руло. Поставете върху тавичка, в предварително загрята на 200 градуса фурна. Печете равномерно (отгоре и отдолу) за около 60 минути на 180 градуса.

Гарнирайте със свежа салата от зеленолистни.

Бон Апетит!

Ваша,

Рори.

Leave a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *